PLANETDP // HABERLER // Çin, Sinema Salonlarını İlk Harry Potter Filmi İle Açabilir

ComingSoon’un haberine göre, Çin, Kuzey Amerika ve Avrupa’da sinemaların kapatılmasının ardından sinemaları yeniden açma yönünde bir adım atmaya hazırlanıyor. Çin, Covid-19 salgının başlamasından itibaren ilk defa yeni vaka görülmediğini açıkladı ve bu da halk sağlığının iyileştiğini gösteriyor. Bu güzel haber de yetkilileri ekonomiyi tekrardan canlandırmaya yönelik kararlar almaya itiyor.

Haber kaynağına göre, ülkedeki bazı küçük sinemalar geçen hafta yeniden açıldı ve bilet satışları düşük olsa da ilgi gördü. Bu dönemde yaşanılan en büyük sorunsa beklenen yüksek bütçeli filmlerin vizyon tarihlerinin ertelenmesi sebebiyle sinemalarda yayımlanacak film bulunamamasıydı. Warner Bros. ise Çin’de Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın yeni 4K versiyonunu yayımlayacaklarını açıklayarak bu duruma el attı fakat kesin bir vizyon tarihi verilmedi.

Bu arada Çin’in Film Bürosu ülkede büyük ilgi toplamış Box Office hitlerini, onları göstermeye istekli olan sinemalara dağıtacağını açıkladı. Ayrıca, bu beş filmin hak sahipleriyle de sinema işletmecilerinin bilet satışlarından kazandıkları miktarın tamamını elinde tutabileceği bir anlaşma yaptı.

Çin’in Box Office hitleri arasına Wolf Warrior 2, The Wandering Earth, Wolf Totem, American Dreams in China ve Capernaum bulunmakta.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (2)

Putte     03/20/2020 04:03 Id:1003


*Admin

Evet Çin salgını kontrol altına almış görünüyor. Darısı başımıza diyelim.

Avant-Garde     03/28/2020 07:03 Id:1023


Kıdemli

Hiç gereği yoktu sinema salonlarını kapatmanın.