PLANETDP // HABERLER // Cats Gişelerde 100 Milyon Dolar Kaybedecek

Haberlere göre Tom Hooper'ın azimli Cats sinema adaptasyonu muhtemelen gişelerden 100 milyon dolar zararla çıkacak. Film 6.5 milyon dolarlık açılış haftasından sonra yapılan görsel efekt iyileştirmelerine rağmen zarardan kurtulamadı. Görünüşe göre filmin genel tasarımı ve pazarlaması izleyici kitlesinin dikkatini çekmek için yeterli olmadı ve insanlar The Rise of Skywalker'ı izlemeyi tercih etti.

Söylentilere göre Universal, Fox'un Noel tatilinde The Last Jedi'a karşı 19 milyon dolarla açılış yapıp işi 434 milyon dolarla kapatan 2017 başarısı The Greatest Showman'in izinden yürüyerek kedi fantezisine yatırım yaptı. Yapımı 100 milyon dolara mâl olan Cats filminin küresel pazarlaması ve dağıtım ücretleri de aşağı yukarı 100 milyon dolar tuttu. Buna rağmen film 20 Aralık'tan beri dünya çapında sadece 38 milyon dolar kazanç elde etti.

Cats ilk fragmanından itibaren Judi Dench, Jennifer Hudson, Taylor Swift ve Idris Elba'nın dahil olduğu yetenekli bir kadroya dengesiz CGI'ıyla gölge düşürerek lanetlendi. Film, Rotten Tomatoes'ta üzücü bir şekilde %20 aldı ve gişelerde başarısızlığa uğradı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (1)

DeanJames- 01/03/2020 12:01 Id:891

Bu film galiba son zamanlarda eleştirmenler tarafından en çok yerilen film oldu. Nerede karşıma çıksa birileri nefret kusuyor filme. Merak ettim doğrusu. :)