PLANETDP // HABERLER // Bohemian Rhapsody'den İlk Fragman Yayınlandı

Queen müzik grubunun hayatının anlatıldığı Bohemian Rhapsody'den ilk fragman yayınlandı. Grubun ünlü solisti Freddie Mercury'i Rami Malek'in canlandırdığı filmde grubun diğer üyelerini Gwilym Lee, Ben Hardy ve Joseph Mazzello canlandırmakta. Yönetmenliğini Dexter Fletcher'ın, senaristliğini Anthony McCarten'nın yaptığı film ülkemizde 2 Kasım'da vizyona girecek.

Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury'nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury'nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.

 

Yorumlar (1)

Putte- 05/15/2018 08:05

Çok beğendiğim bir gruptu. Halen tüm şarkıları arabamdaki listede durur ve belli aralıklarla da dinlerim. Filmini izlemek ilginç olacak.