PLANETDP // HABERLER // ‘Black Lightning’: Wayne Brady, CW Dizisinde Gravedigger’ı Oynayacak

Wayne Brady yeni bir anlaşma yaptı. CBS kanalındaki Let’s Make A Deal programının Emmy ödüllü sunucusu, CW’nin süper kahraman dizisi Black Lightning’de Gravedigger adında hoşnutsuz bir süper askeri canlandıracak.

Brady, DC çizgi romanlarını esas alan seriye, yeniden ortaya çıkan Tyson “Gravedigger” Sykes rolüyle 2020 başında katılacak. Yapımcılar karakteri 2. Dünya Savaşı zamanında gizli laboratuvar deneyleriyle süper savaş makinesine dönüşen bir Amerikan askeri olarak tanımlıyor.

Savaştan sonra Sykes, bölünmüş Amerika’da yaşamayı reddetti ve onun yerine döneklik ederek savaş hediyelerini (arttırılmış güç ve çeviklik, taktiksel zeka ve yakın dövüş uzmanlığı) Markovia’ya götürdü. Gravedigger’ın Markovia’daki haydut devlet içinde Metahumanların hüküm süreceği bir devlet yaratma amacı onu ASA ve Black Lightning ile karşı karşıya getiriyor.

Brady en çok CBS’te sunuculuğunu yaptığı Let’s Make A Deal ve düzenli üyesi olduğu Whose Line Is It Anyway? ile biliniyor, fakat çok yönlü eğlence adamı ayrıca Kinky Boots oyununda Lola olarak ve Şikago yapımı, Pulitzer ve Tony ödüllü, Hamilton oyununda ise Aaron Burr olarak Broadway’de de rol aldı.

Warner Bros. Television’ın da katkılarıyla Berlanti Productions ve Akil Productions’ın yapımcılığını üstlendiği Black Lightning, her pazartesi Türkiye saatine göre öğlen 5’te CW'de yayımlanıyor.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

Putte- 10/14/2019 02:10 Id:794

Seyretmedim ama dizi sanki çok tutmamış gibi. Şimdilik vasat görünüyor.