PLANETDP // HABERLER // Beşinci Uchū Senkan Anime Filmiyle İlgili Detaylar Açıklandı

Uchū Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi (Space Battleship Yamato 2202: Warriors of Love veya Star Blazers 2202: Warriors of Love) anime devam projesinin resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre serinin 5. filmi 25 Mayıs Cumartesi günü vizyona girecek. Yeni filmin adı ise "Rengoku-hen" (Araf Bölümü) olarak belirlenmiş.

Daha önceki filmlerde olduğu üzere bu filmde de sinema salonları filmin sınırlı üretim Blu-ray'ini gelen seyirciler için satışa sunacak. Film ayrıca Japonya'da vizyona girdiği tarihte internet üzerinden de satın alınabilecek.

Dördüncü film olan "Tenmei-hen" (Kader Bölümü) geçtiğimiz Cumartesi Japonya'da gösterime girmişti.

Uchū Senkan serisi adına başlatılan anime filmleri projesi yedi parçadan oluşuyor ve şu ana kadar bu filmlerin dördü gösterime girdi. İlk film 2017 Şubatı'nda gösterime girmiş ve ismi "Kōshi-hen" (Başlangıç Bölümü) olarak belirtilmişti. İkinci film olan "Hasshin-hen" (Ayrılış Bölümü) aynı sene Haziran ayında, üçüncü film "Junai-hen" (Katıksız Aşk Bölümü) ise Ekim ayında seyirci karşısına çıkmıştı.

Hikâyenin konusu şu şekilde:

"Sene 2202. Yamato'nun İskandar'dan dönüşünün üç yıl sonrası. Dünya'da ikamet eden insanlar, gezegenlerini Kozmo Geridönüşüm Sistemi sayesinde yenilemiş ve Garmilla ırkıyla bir barış anlaşması imzalamıştır. İçlerinde teknoloji harikası Andromeda fırkateynini de barındıran yepyeni bir savunma donanması oluşturan insanoğlu, Starşa İskandar'ın sözlerine kulak asmayarak militer yayılma planını harekete geçirir. Yamato bu sözde barışın sağlanmasına katkıda bulunmuşsa da bu uğurda pek çok şeyi feda etmek zorunda kalmıştır. Uzaydaki sükunetin sağlanması için dualar eden Tanrıça Teresa, Yamato'yu yeni bir sefere çağırır. Gatlantisliler evrenin her bir köşesini ele geçirmeye başlamış ve sıra Dünya'ya gelmiştir."

Nobuyoshi Habara (Fafner ve Fafner EXODUS yönetmeni, Star Blazers 2199'un bölüm yönetmeni ve kurgu yazarı) yeni filmin yönetmenlik koltuğunda olacak. Harutoshi Fukui (Mobile Suit Gundam UC romanının yazarı, Harlock: Space Pirate senaryo yazarı) filmin senaryosunu üstlenmiş durumda. 2010 yılında aramızdan ayrılan Uchū Senkan'ın yaratıcısı Yoshinobu Nishizaki'nin oğlu Shoji Nishizaki ise (Star Blazers 2199 planlama aşamasında, Space Battleship Yamato Resurrection yapımcısı) filmin idari yapmıcılığını üstleniyor olacak. Kadroya ek olarak; Makoto Kobayashi yardımcı yönetmenlik pozisyonunda görülürken, Junichirō Tamamori ile Yasushi Ishizu de filmin mekanik tasarımlarıyla ilgilenecekler. Nobuteru Yuki filmdeki karakter tasarımlarından ve Akira Miyagawa filmin müziklerinden sorumlular.

Kaynak: ANN

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (0)