PLANETDP // HABERLER // Attack on Titan, Hollywood Sinema Filmine Uyarlanacak

Isayama Hajime'nin Attack on Titan mangası Hollywood sinema filmine uyarlanacak. Filmin yönetmenliğini Andrés Muschietti yapacak.

Muschietti korku türünde, 2017 yapımı IT ve çıkışını yaptığı Mama filmiyle tanınıyor. Filmin yapımcılığını Heydey Films ve Warner Bros, dağıtımını ise Warner Bros üstlenecek.

Aslında Isayama Hajime tarafından yaratılan bir manga olan Attack on Titan, zamanla anime ve live-action film adaptasyonlarının da dahil olduğu geniş bir seriye dönüştü. Attack on Titan, "Titan"lar olarak bilinen insan yiyen dev canavarların 100 yıl önce neredeyse insanlığı yok ettiği ve kalanları devasa duvarlar arkasında yaşamak zorunda bıraktığı bir dünyada geçiyor. Bir gün Titanlar aniden ortaya çıkıp herşeyi alt üst eder ve insanlığı bir kez daha savunmasız bırakır.

Kaynak: OtakuMode

Yorumlar (2)

hunilihuni- 11/03/2018 11:11

don't please.

nht.ctn- 11/03/2018 10:11

SNK çoğu animenin aksine Hollywood filmi yapılmaya uygun bence. İçinde sadece anime-manga kültürüne ait denebilecek fazla bir şey yok. Özellikle başlarda ciddi bir hikaye derinliği olmadan aksiyon odaklı ilerliyor. Canavarlarla savaşan iyi adam konseptini sever ve becerir Hollywood :D Tabii olaylar ilerde çok karışıyor. Mangasının takip eden biri olarak tek filmlik bir şey yapmayıp manganın sonuna kadar işleyecek bir film serisi yapmalarını bile ihtimal dahilinde görüyorum. Hikayede o işten para kazandıracak potansiyel var ama ona yeltenirler mi bilemiyorum. Sonuç olarak iyi bütçeyle çekiirse ,ki yapımcı ve yönetmene bakınca öyle olacağa benziyor, güzel bir aksiyon filmi çıkar ortaya ve şahsen ben bunu IMAX'ta izlemek isterim.