PLANETDP // HABERLER // Asobi Asobase Mangası Animeye Uyarlanıyor

Cuma günü Hakusensha'nın Young Animal dergisinin 11. sayısı komedi mangası Asobi Asobase'nin animeye uyarlanacağını duyurdu. Detaylar ileriki bir tarihte açıklanacak. Ayrıca anime adaptasyonu için resmi bir internet sitesi ve Twitter hesabı da açıldı. 

Konu Özeti;

Sportif açıdan becerikli olsa da tuhaf bir moda anlayışına sahip kalın kafalı bir öğrenci olan Hanako, okula Amerika'dan transfer olan Olivia ile bir oyun oynamaktadır. Ancak coşkuları, oyunlarda kötü olması sebebiyle her zaman ablasının alaycı tavrına maruz kalan ve bu nedenle oyun oynamayı sevmeyen sınıf arkadaşları Kasuki'yi kızdırır. Olayların beklenmedik bir şekilde gelişmesiyle Hanako'nun İngilizce'de berbat olduğu ortaya çıkar. Dolayısıyla Hanako yabancı sınıf arkadaşı Olivia'dan yardım ister ama Japonya'da doğan ve yabancı ebeveynlerle büyüyen Olivia aslında hiç İngilizce konuşamıyordur. 

Rin Suzukawa'nın çizdiği manga ilk kez Haziran 2015'te Young Animal Densi isimli internet dergisinde yayınlanmaya başladı. Ardından geçen yılın Ağustos ayında Hakusensha'nın Manga Park e-kitap portalına geçti. Manganın dört derli sayısı bulunuyor. Beşinci sayısı da 26 Ocak'ta yayımlanacak.

Resmi İnternet Sitesi: http://asobiasobase.com/
Resmi Twitter Hesabı: @asobiasobase_a

Kaynak: MAL

Yorumlar (0)