PLANETDP // HABERLER // Artemis Fowl Disney Plus'a Hazırlanıyor

Dünya’yı çepe çevre saran virus salgını, sinema dünyasına mührünü vurdu. Hollywood da yeni çözümlere adım atıyor. Tüm büyük kitleli filmlerin ertelenmesi, çekimlerin durdurulması ve izleyicilerin evde kalmaları, onlara daha fazla film akışı ve görsel içerik sağlayacak sistemlerin ön plana çıkmasında öncü oldu. Geçen haftalarda, aralarında Marvel Sinematik Evreni’nin 4.devresi için planlanan yapımların da olduğu, Disney’in çoğu yapımının ertelendiği duyurusundan sonra birçok yapım rotasını online gösterime çevirdi. Kenneth Branagh yönetmenliğindeki Artemis Fowl da Disney Plus’ın yayın servisinde yer alacak. Walt Disney Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Amerikalı medya yöneticisi ve film yapımcısı Bob Iger, Artemis Fowl’un Disney Plus’da yer alacak birçok yapımdan yalnızca biri olduğunu söyledi.

Disney’in CEO’su Disney Plus’da daha fazla film göreceğimizi onayladı. Iger, “Disney Plus için düşündüğümüz birkaç yapım daha var. Artemis Fowl’u zaten duyurmuştuk, sinemada da olacaktı. Diğerlerini erteledik. Duruma göre elmizden gelenin en iyisini yaparak hızlı bir şekilde Disney Plus’a daha çok yapım taşınabilir. Frozen 2 bunlardan biriydi, fakat Onward bunun en büyük örneği olacak. İzlediğin kadar öde dönemine birkaç hafta içinde geçil yaptık. Biz de Disney Plus’a geçtik. Filmlerin sürmeye devam ettiği bu dönemde Artemis’den sonra Disney Plus için doğrudan düşünebileceğimiz yapımlar da olabilir. Yenilerden birkaç duyuru yapmıştık, ancak sonrası için takvime göre hareket edeceğiz.”

Disney Plus UK organı, Frozen 2 yada Onward için henüz bir yayınlama getiremeyeceklerini bildirdi. The Frozen’ın devam filmi 17 Temmuz’a yetişebilir. Pixar’ın son filminin ne zaman yetiştirileceği ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Disney’in yeni filmleri ise Disney Plus için hazırlanıyor. Bu arada Disney Plus’da şu an izleyecebileceğiniz 23 yapım bulunmaktadır.

Kaynak: Empire

Yorumlar (0)