PLANETDP // HABERLER // Apple TV+ Büyük Bir İşe Daha İmza Attı!

Martin Scorsese, The Irishman’den sonra Killers of the Flower Moon filminin üzerinde çalışmaya başlamıştı, hatta uzunca bir zamandır da çalışmalarını sürdürüyor. Film çekimlerine başlanması yönünde onay alındıktan sonra Paramount, film bütçesini karşılayacağını söylemişti fakat bütçenin artmasıyla birlikte stüdyo filmin finansal işlerinden elini ayağını çekti. Şu anda Apple, filmin finansal ve hukuki işlerini sırtlanmış durumda…

Konuyu biraz daha toparlayacak olursak, film Paramount stüdyolarıyla sinema seyircileriyle buluşacak fakat ilk gösterimi Apple TV+ platformunda yapılacak. Apple TV+ son zamanlarda çok büyük işlere imza attı ve bu seferki balık daha da büyük gibi gözüküyor. The Irishman filmiyle sektörde yükselen Netflix’i bile her an sollayabilir.

Killers of the Flower Moon, Scorsese’in çalışmaktan çok zevk aldığı iki önemli ismi kadrosunda barındırıyor: Robert De Niro ve Leonardo Dicaprio... Film’in hikayesi, David Grann’ın kurgusal olmayan roman türünde çok satanlar arasına giren kitabını konu alacak, kitabın konusuna da değinmeden olmaz şimdi… Konu 1920'ler Oklahomasında, Osage Bölgesinin çevresinde geçer. Bu bölgede yaşayanlar küresel ölçekte en yüksek gelire sahip olan, zengin kesimi kapsamaktadır. Yaşadıkları bölgenin petrol yatakları açısından çok zengin olduğunu keşfedenler ise bölgeyi ele geçirmek amacıyla zengin kesimi teker teker yok etmeye başlar. Ölü sayısının artmasıyla FBI konuya el atar ve Amerikan tarihinin en tüyler ürpertici bu gizemli olayı çözer.

Scorsese’in planı, film çekimlerini Oklahoma’da yapmak fakat öncelikle film sektörünün normal çalışma standartlarına dönmesi gerekmekte, bu plan bir süre daha beklemede kalacak gibi gözüküyor.

Bu arada Scorsese’in Lockdown Culture with Mary Beard’ın bir parçası olan kısa filmi de BBC Two'da gösterime girdi. Söylenenlere göre film Scorsese’in karantina dönemindeki yaşamından bazı kesitleri konu alıyor. Hatta kendisi bu dönemde yaşadıklarını şu sözlerle dile getiriyor; “Bu zorlu dönem bana sevdiğim insanların hayatımın yapı taşı olduğunu gösterdi. Elinizden geldiğince sevdiklerinize destek olun, sevdiklerinize sarılın, yanınızdayken değerlerini bilin. Ben de bu süreçten sonra geçirdiğimiz zorlu sürecin bana öğretileriyle geleceğe doğru adım atacağım.”

Scorsese’in karantina döneminde neler yaptığını biz de çok merak ediyoruz. 28 Mayıs’ta Beeb’de Mary Beard’ün programında yayınlanan kısa filmin bir kısmına videodan ulaşabilirsiniz.
 

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (1)

Putte- 05/30/2020 02:05 Id:1076

Konu ilginç, takibime aldım.