PLANETDP // HABERLER // Andre Ovredal Devam Filmiyle Yönetmen Koltuğunda

Scary Stories To Tell filmi geçen yılın en başarılı korku/gerilim filmlerinden biriydi. Bütçe bazında da bu başarıyı dünya çapında gördü. 25 Milyon Dolar bütçeyle çekilen film, 105 Milyon Dolar dan fazla bir kazanç elde etti. Devam filmini çeken eOne şirketi yerine, Paramount tarafından çekilecek olan yeni filmin, yeniden yönetmenlik koltuğuna oturmak için André Øvredal ile antlaşma yapıldı.

Sadece Øvredal değil Guillermo del Toro da Alvin Schwartz’ın çocuk ve gençlere yönelik olan gerilim dolu hikayelerinin uyarlanması üzerinde çalışıyor. Bu ekipte hikayelerin senaryolaştırılmasında rol alan Dan ve Kevin Hageman da var.

İlk film 1968 yılında varlıklı ve saygın bir ailenin başına gelen korkunç kazanın gerçekleştiği küçük bir kasaba olan Mill Valley’de geçiyordu. Hikâyenin kurgusuna baktığımızda da ailenin kızı tarafından kaleme alınan bu tüyler ürpertici hikayeler, kitabın bir grup genç tarafından keşfedilmesiyle hayat buluyordu.

Øvredal'ın filmi, devam filminin hikayesi hakkında fikirler veriyor olabilir, ancak kesin detaylar şimdilik kilitli bir odada tutulmaya devam ediliyor.

Kaynak: Empireonline

Yorumlar (0)