PLANETDP // HABERLER // Amazon, Kadın Odaklı The Wheel of Time Dizisi Üzerinde Çalışıyor

Amazon Stüdyoları, dünya çapında 90 milyondan fazla kopya satan, Robert Jordan'ın fantastik aksiyon serisi "The Wheel of Time"dan esinlenen bir dizi siparişi verdi. Kitapları diziye uyarlayan Rafe Judkins (“Agents of S.H.I.E.L.D.”) ayrıca showrunner olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Amazon Stüdyoları'nın başı Jennifer Salke'ın Salı günü yaptığı açıklamaya göre Amazon Stüdyoları ve Sony Pictures dizinin yapımını paylaşıyor. The Wheel of Time, Amazon Prime Video'da gösterime girecek.

The Wheel of Time, büyünün var olduğu fakat sadece kadınlar tarafından kullanılabildiği bir dünyada geçiyor. Konusu ise karanlık, etkili ve tamamen kadınlardan oluşan bir organizasyon olan "Aes Sedai"nin üyesi Moiraine'in etrafında gelişiyor. Moiraine beş genç erkek ve kadından oluşan bir grupla tehlikeli bir maceraya atılır. Amazon'un yaptığı açıklamaya göre Moiraine'in bu beşliyle ilgilenmesinin sebebi içlerinden birinin kehanetlerde geçen insanlığı ya kurtaracak ya da yok edecek inanılmaz güçlü birinin reenkarnasyonu olabileceğine inanmasıdır.

Sony Pictures Television’dan Chris Parnell, Judkins için "Muhteşem bir hayalperest." ve "Kitapların gerçek hayranı." yorumlarında bulundu.

Dizinin baş yapımcılığını Rick Selvage, Larry Mondragon, Ted Field, Mike Weber ve Darren Lemke üstleniyor. Harriet McDougal ise danışman yapımcılık yapıyor.

Kaynak: Variety

Yorumlar (0)