PLANETDP // HABERLER // Altered Carbon'un İkinci Sezonu Onaylandı

Laeta Kalogridis (Shutter Island, Alita: Battle Angel) tarafından yaratılan bilim kurgu draması Altered Carbon'un ikinci sezonu Netflix tarafından onaylandı. Önceden Joel Kinnaman (Suicide Squad, The Killing) tarafından canlandırılan Takeshi Kovacs rolünü yeni sezonda Anthony Mackie (Avengers: Infinity War, Detroit) devralacak.

Altered Carbon dünyasında Takeshi Kovacs'in hikayesi yüzlerce yıl, birçok farklı beden ve gezegenden oluşuyor. Bu sayede hikayenin kişilik, ahlak ve insan ruhu gibi temaları keşfetmesine olanak sağlanıyor. Yeni sezonda dizi zamanla daha derin temalara, fikirlere ve farklı dünyalara yayılacak ve Kovacs'ın yeni bedenini Anthony Mackie canlandıracak.

Skydance Television'ın yapımını üstlendiği Altered Carbon'un ikinci sezonu sekiz bölümden oluşacak. Kalogridis hem baş yapımcı hem de showrunner olarak kadroya geri dönecek. Alison Schapker (Alias, Almost Human, Fringe) de Kalogridis ile beraber showrunnerlık yapacak. David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross ise Skydance adına baş yapımcılığı üstlenecek.

Richard K. Morgan'ın klasik bilim kurgu romanlarından esinlenen Altered Carbon 300 yıl gelecekte geçen cinayet, aşk, cinsellik ve ihanetin ilgi çekici hikâyesidir. Birinci sezonda toplum; bilincin dijitalleştirilebildiği, insan vücudunun değiştirilebildiği ve ölümün daimi olmadığı yeni bir teknolojiye geçiş yapmıştır. Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), yeni dünya düzenine karşı yapılan başkaldırmada yenilen bir grup elit yıldızlararası savaşçı arasında sağ kalan tek askerdir. Kovacs'ın zihni, Laurens Bancroft (Hap and Leonard‘tan James Purefoy) adında uzun ömürlü ve inanılmaz zengin bir adam tarafından yeniden yaşama imkanı sunulana kadar asırlardır Buz'da hapistir. Karşılığında Kovacs'ın bir cinayeti çözmesi gerekiyordur. 

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)