PLANETDP // HABERLER // Agatha Christie’nin '10 Küçük Zenci' Adlı Romanı Film Oluyor

ComingSoon’un haberine göre, 20th Century Studios, Agatha Christie’nin yine aynı isimli romanını temel alan, And Then There Were None isimli bir film üstünde çalışıyor. Klasik hikayeye yeni bir bakış olarak tanımlanan bu film adaptasyonunun senaryosunu, Kristen Stewart’ın geçen sene yayımlanan Seberg filminin de senaristliğini üstlenmiş olan Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel yazacak.

1939’da yayımlanan ve ülkemizde On Küçük Zenci ismiyle raflarda yerini bulmuş bu kitapta bilinmeyen biri tarafından izole bir adaya davet edilen on yabancının hikayesi anlatılıyor. Hepsinin saklayacak sırları ve cezasını çekecek bir suçları var. Bu on kişi umursamaz bir çapkın, bir Harley Street doktoru, dişli bir hakim, görgüsüz bir dedektif, vicdansız bir paralı asker, Tanrı korkusu olan bir evde kalmış kadın, iki huzursuz hizmetçi, oldukça rütbeli bir general ve kaygılı bir sekreterden oluşuyor. Kaldıkları süre boyunca misafirlerin teker teker öldürülmeye başlaması işleri daha da kötü hale getiriyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (1)

Fullmetall- 02/13/2020 04:02 Id:959

Umarım Kenneth Branagh saçma filminden daha iyi bir film izleriz. :d Velhasıl Seberg filminin imdb puanı 4,8 ve 1200 küsür kişi oylamış filmi.. :( İngiliz dizi-filmlerini seviyorum ve ingiliz sineması iyi olsa da piyasada ağırlığı yok düzgün bir şey bulmak zor oluyor. Bu yüzden ingiliz edebiyatı uyarlaması, dizi veya filmi denilince hypelanma oluyor bende. Pek sanmıyorum ama umarım güzel bir film olur detektif gizem ve tarihi film diziler güzel oluyor özellikle ingilizler yapınca seviyorum. Mesela Rowan Atkinson un Maigret serisi güzeldi kısa sürmesi üzücü. Devamı gelir umarım.