PLANETDP // HABERLER // 75. Altın Küre'nin Kazananları Belli Oldu

Dün gece yapılan etkinlikle 75. Altın Küre Ödülleri'nin kazananları belli oldu. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri toplamda 4 ödül kazanarak film bölümde en çok kazanan, Big Little Lies ise 4 ödülle TV bölümünde en çok kazanan oldu.

En İyi Film (Drama)
Call Me by Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film (Komedi/Müzikal)
The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird

En İyi Yönetmen
Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Ridley Scott (All the Money in the World)
Steven Spielberg (The Post)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Jessica Chastain (Molly’s Game)
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Meryl Streep (The Post)
Michelle Williams (All the Money in the World)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Tom Hanks (The Post)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esquire)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)
Judi Dench (Victoria & Abdul)
Helen Mirren (The Leisure Seeker)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Emma Stone (Battle of the Sexes)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)
Steve Carell (Battle of the Sexes)
Ansel Elgort (Baby Driver)
James Franco (The Disaster Artist)
Hugh Jackman (The Greatest Showman)
Daniel Kaluuya (Get Out)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)
Mary J. Blige (Mudbound)
Hong Chau (Downsizing)
Allison Janney (I, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)
Willem Dafoe (The Florida Project)
Armie Hammer (Call Me by Your Name)
Richard Jenkins (The Shape of Water)
Christopher Plummer (All the Money in the World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Senaryo
Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor (The Shape of Water)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Liz Hannah ve Josh Singer (The Post)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Aaron Sorkin (Molly’s Game)

En İyi Özgün Müzik
Carter Burwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Alexandre Desplat (The Shape of Water)
Jonny Greenwood (Phantom Thread)
John Williams (The Post)
Hans Zimmer (Dunkirk)

En İyi Animasyon Film
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Yabancı Dilde En İyi Film
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square

En İyi Özgün Şarkı
Home (Ferdinand)
Mighty River (Mudbound)
Remember Me (Coco)
The Star (The Star)
This Is Me (The Greatest Showman)

En İyi Dizi (Drama)
The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This Is Us

En İyi Dizi (Müzikal/Komedi)
Blackish
The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace

En İyi Minidizi veya Televizyon Filmi
Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl

En İyi Kadın Oyuncu (Minidizi/TV Filmi)
Jessica Biel (The Sinner)
Nicole Kidman (Big Little Lies)
Jessica Lange (Feud: Bette and Joan)
Susan Sarandon (Feud: Bette and Joan)
Reese Witherspoon (Big Little Lies)

En İyi Erkek Oyuncu (Minidizi/TV Filmi)
Robert De Niro (The Wizard of Lies(
Jude Law (The Young Pope)
Kyle MacLachlan (Twin Peaks)
Ewan McGregor (Fargo)
Geoffrey Rush (Genius)

TV Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Caitriona Balfe (Outlander)
Claire Foy (The Crown)
Maggie Gyllenhaal (The Deuce)
Katherine Langford (13 Reasons Why)
Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale)

TV Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Jason Bateman (Ozark)
Sterling K. Brown (This Is Us)
Freddie Highmore (The Good Doctor)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Liev Schreiber (Ray Donovan)

TV Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi)
Pamela Adlon, Better Things)
Alison Brie (GLOW)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Issa Rae (Insecure)
Frankie Shaw (SMILF)

TV Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi)
Anthony Anderson (Blackish)
Aziz Ansari (Master of None)
Kevin Bacon (I Love Dick)
William H. Macy (Shameless)
Eric McCormack (Will & Grace)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dizi, Minidizi veya Televizyon Filmi)
Laura Dern (Big Little Lies)
Ann Dowd (The Handmaid’s Tale)
Chrissy Metz (This Is Us)
Michelle Pfeiffer (The Wizard of Lies)
Shailene Woodley (Big Little Lies)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dizi, Minidizi veya Televizyon Filmi)
David Harbour Stranger Things)
Alfred Molina (Feud: Bette and Joan)
Christian Slater (Mr. Robot)
Alexander Skarsgard (Big Little Lies)
David Thewlis (Fargo)

Yorumlar (0)