PLANETDP // HABERLER // 6 Ocak - 13 Ocak Sinema Gündemi

Hafta içerisinde gelişen önemli gelişmeler şu şekilde; 

 

  • 2 Mart'ta vizyona girecek Jennifer Lawrence başrolündeki Red Sparrow - Kızıl Serçe filminden yeni bir afiş ve fragman yayınlandı. Fİlmin konusu; 

Dominika Egorova (Jennifer Lawrence), Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı olan "sparrow" olma isteği üzerine eğitilir. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir, ancak kişiliksizleştirme eğitimi süreci boyunca benlik hissini korumak için mücadele eder. Haksız bir sistemde kendi gücünü bulması, programın en güçlü varlıklarından biri olarak yükselmesine sebep olur. İlk hedefi ajansın Rus istihbarat alanına en hassas nüfuzunu sağlayan CIA yetkilisi Nate Nash’dir (Joel Edgerton). İki genç görevli kariyerlerini, bağlılıklarını ve her iki ülkenin güvenliğini tehdit eden bir aldatmacaya düşerler.

 

 

  • Millie Bobby Brown (Stranger Things), Sherlock Holmes'un kız kardeşi olan Enola Holmes'u konu alan filmde başrolü üstlenecek. Film, Nancy Springer'in Enola Holmes Mysteries adlı roman serisinden uyarlanacak.

 

  • Sinema tarihinin en ünlü komedi ikililerinden Stan Laurel ve Oliver Hardy'nin hayatı film oluyor. Jon S. Baird’in yönettiği filmde, Stan Laurel’i Steve Coogan, Oliver Hardy’i ise John C. Reilly canlandırıyor. 

 

 

  • Başrollerinde Daisy Ridley ve Naomi Watts'ın yer aldığı Ophelia filminden yeni bir görsel yayınlandı. Lisa Klein'in aynı adlı romanından uyarlanacak filmde Ridley, Ophelia karakterine hayat verecek.

 

  • Başrollerini Charlize Theron ve Mackenzie Davis'in paylaştığı Tully filminden ilk fragman yayınlandı; 

 

 

  • Jon Hamm ve Rosamund Pike başrolündeki Beirut filminden ilk fragman ve afiş yayınlandı. Film, eşinin ölümüyle beraber Lübnan’ı terkeden Amerikalı bir diplomatın Beyrut'ta rehin tutulan bir arkadaşını kurtarışını anlatıyor.

 

 

Mesleğinde bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan Joe, mesleğini geride bırakmış ve hayatını, seks ticareti için kaçırılan kızları kurtararak kazanmaya başlamıştır. Yozlaşmış New York senatörünün kızını kurtarması için kiralandığı zaman ise bir komplo ağının içine sürüklenir. Az sayıdaki meslektaşları birer birer ortadan kaybolurken, Joe kısa sürede kendisini ölü görmek isteyen düşmanlarıyla savaşmak zorunda olduğunu kavrayacaktır.

 

 

  • Michael Shannon ve Michael B. Jordan başrolündeki Fahrenheit 451 filminden ilk fragman yayınlandı. Ray Bradbury'in aynı isimli kitabından uyarlanan film, gelecekte, görevi kitap yakmak olan bir adamın isyanı edişini anlatacak.

 

 

  • Leonardo DiCaprio, Quentin Tarantino'nun yeni film projesinin kadrosuna katıldı. Film, Charles Manson'ın emriyle o sıralar sekiz aylık hamile olan Sharon Tate'in işkence edilerek öldürüldüğü cinayeti ele alacak. 

Yorumlar (0)