PLANETDP // HABERLER // 25 Kasım - 2 Aralık Sinema Gündemi

 

Hafta içerisinde gelişen önemli gelişmeler şu şekilde; 

 

 • Başrollerini Ruth Wilson, Sean Bean'nin paylaştığı Dark River filminden ilk fragman yayınlandı. Filmin konusu; 

Alice babasının ölümünden sonra 15 yılın ardından tekrar doğduğu kasabaya geri dönmek zorunda kalır. Kendisinin hakkı olduğuna inandığı aile çiftliğin kirası için mücadele vermek zorunda kalacaktır.

 

 • Jack Thorne'nun senaryosunu üstleneceği The Aeronauts filminin başrol oyuncuları için arayış başladı. Film, pilot Amelia Wren ile bilim adamı James Glaisher'ın 1862'de yaptıkları balon gezileri sırasında yeni yerleri keşfetmeleri ve  atmaosferin en yüksek yerlerine çıkmaları nedeniyle hayatta kalma mücadelelerini anlatacak. Filmin başrolü için yapım ekibi Eddie Redmayne ve Felicity Jones ile görüşme halinde. 

 

 • 16 Şubat'ta vizyona girecek Black Panther filminden yeni bir afiş yayınlandı; 

 

 • 27 Nisan'da vizyona girmesi planlanan Avengers serisinin üçüncü filmi Avengers: Infinity War'dan ilk fragman ve afiş yayınlandı; 

 

David Scarpa tarafından Painfully Rich: the Outrageous Fortunes and Misfortunes of the Heirs of J. Paul Getty kitabından sinemaya uyarlanan All The Money In The World, petrol milyoneri John Paul Getty'nin torununun 1973'te kaçırılması ve büyükbabanın torununu kurtarmak için pek de para ödemek istemediği ilginç hikâyeyi konu alıyor.

 

 • 16 Şubat'ta vizyona girecek Margot Robbie başrolündeki I, Tonya filminden yeni bir afiş yayınlandı; 

 

 • Alicia Vikander ve Eva Green başrolündeki Euphoria filminden ilk fragman yayınlandı. Film, Avrupa'da gizemli bir istikamete doğru seyahat eden iki kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

 

 • Robert Pattinson ve Mia Wasikowska başrolünde yeni bir film geliyor. Damsel adında olacak film, varlıklı bir ailenin başarılı iş adamı oğlu olarak Parson Henry isimli bir sarhoş ve Butterscotch isimli minyatür bir at ile sevgilisiyle  buluşmak üzere vahşi batıya doğru giden ama başına geleceklerden habersiz hareket eden Samuel’in  hikayesini anlatıyor.

 

 • Başrollerini Kristen Stewart ve Chloe Sevigny'in paylaştığı Lizzie filminden ilk görsel yayınlandı. Yönetmenliğini Craig William Macneill'in üstlendiği Lizzie, seri katil Lizzie Borden‘ın hikayesini anlatıyor. Filmden ilk kare;

 

 • Becky Albertalli'nin aynı adlı kitabından uyarlanacak, Greg Berlanti yönetmenliğindeki Love, Simon filminden ilk fragman yayınlandı; 

 

 • Bir diğer yeni film projesi olan A Futile & Stupid Gesture, mizah dergisi National Lampoon'un yükselişi ve bitişini, derginin kurucu ortağı olan zeki ve sorunlu Doug Kenney'in yarattığı medya imparatorluğunu anlatıyor. Filmin başrollerinde Emmy Rossum, Domhnall Gleeson, Seth Green ve Will Forte yer alıyor.

 

 

 • 9 Mart'ta vizyona girecek Thoroughbreds filminden ilk fragman yayınlandı. Film, çocukluklarını beraber geçirmiş ve yıllar sonra yollarının tekrar kesiştiği iki genç kızın hikayesini anlatıyor.

 

 • Michael B. Jordan,  Bryan Stevenson'ın Just Mercy: A Story of Justice and Redemption adlı kitabından uyarlanacak filmin başrolünü üstlenecek. Film, adli yargılama sistemi üzerinden yanlış hükümlere mahkum edilmiş mağdurları savunan Equal Justice Initiative‘in kurucusu Bryan Stevenson‘ın hayatını anlatacak.

 

 • 2018'de yayınlanacak Batman Ninja animasyonundan ilk fragman yayınlandı; 


 

Yorumlar (0)