PLANETDP // HABERLER // 2019 Sundance Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 24 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 2019 Sundance Film Festivali‘nde dün akşam yapılan törenle festivalin ödülleri sahiplerini buldu.
 

ABD Dramatik Film Yarışması

Jüri: Desiree Akhavan, Damien Chazelle, Dennis Lim, Phyllis Nagy ve Tessa Thompson

  • Büyük Jüri Ödülü: "Clemency" 
  • İzleyici Ödülü: "Brittany Runs a Marathon"
  • Yönetmenlik Ödülü: Joe Talbot, "The Last Black Man in San Francisco"
  • Waldo Salt Senaryo Yazarlığı Ödülü: Pippa Bianco, “Share
  • Vizyon ve Beceri Özel Jüri Ödülü: Alma Har’el, “Honey Boy
  • Yaratıcı İşbirliği Özel Jüri Ödülü: “The Last Black Man in San Francisco
  • Oyunculukta Başarı Özel Jüri Ödülü: Rhianne Barreto, “Share
     

ABD Belgesel Film Yarışması

Jüri: Yance Ford, Rachel Grady, Jeff Orlowski, Lucien Castaing-Taylor, Alissa Wilkinson

  • Büyük Jüri Ödülü: “One Child Nation
  • Yönetmenlik Ödülü:  Steven Bognar & Julia Riechert, “American Factory
  • İzleyici Ödülü:  “Knock Down the House
  • Ahlaki Aciliyet Özel Jüri Ödülü: Jacqueline Olive, “Always in Season
  • Gelişim Gösteren Film Yapımcısı Özel Jüri Ödülü: Liza Mandelup, “Jawline
  • Özel Jüri Ödülü- Kurgu: Todd Douglas Miller, “Apollo 11
  • Özel Jüri Ödülü- Görüntü Yönetmenliği: Luke Lorentzen, “Midnight Family
     

Dünya Sineması Dramatik Film Yarışması

Jüri: Jane Campion, Charles Gillbert ve Ciro Guerra

  • Büyük Jüri Ödülü: “The Souvenir
  • İzleyici Ödülü:  “Queen of Hearts
  • Yönetmenlik Ödülü: Lucía Garibaldi, “The Sharks
  • Oyunculuk Jüri Özel Ödülü: Krystyna Janda, “Dolce Fine Giornata
  • Özel Jüri Ödülü: Alejandro Landes, “Monos
  • Özel Jüri Ödülü - Özgünlük : Makoto Nagahisa, “We Are Little Zombies
     

Dünya Sineması Belgesel Yarışması

Jüri: Maite Alberdi, Nico Marzano ve Verena Paravel

  • Büyük Jüri Ödülü: “Honeyland
  • İzleyici Ödülü: “Sea of Shadows
  • Yönetmenlik Ödülü: Mads Brügger, “Cold Case Hammarskjöld
  • Özel Jüri Ödülü - Değişim Etkisi: Tamara Kotevska and Ljubomir Stefanov, “Honeyland
  • Görüntü Yönetmenliği Özel Jüri Ödülü: Fejmi Daut and Samir Ljuma, “Honeyland
  • Özel Jüri Ödülü - Sınırların Ötesi: Hassan Fazili, “Midnight Traveler
     

Diğer ödüller

  • NEXT İzleyici Ödülü: “The Infiltrators
  • NEXT Yenilikçi Ödülü:  “The Infiltrators
  • Alfred P. Sloan Uzun Metrajlı Film Ödülü: “The Boy Who Harnessed the Wind
  • Sundance Institute NHK Ödülü: Taro Aoshima, “Planet Korsakov
  • Sundance Institute/Amazon Studios Yapımcı Ödülleri: Carly Hugo & Matt Parker (“Share”) ve Sev Ohanian (“Lori Cheatle”)
     
Yorumlar (0)