PLANETDP // HABERLER // 20 Ocak - 27 Ocak Sinema Gündemi

Hafta içerisinde gelişen önemli gelişmeler şu şekilde;
 

  • HBO'nun başrolünde Al Pacino'nun yer aldığı yeni filmi Paterno'dan ilk fragman yayınlandı; 

 

 

 

Primatolog Davis Okoye(Johnson) doğumundan beri ilgilendiği, aralarında sarsılmaz bir bağ kurduğu inanılmaz zeki gümüş sırtlı gorili George’u herkesten uzak tutmuştur. Ama bir düzenbazın genetik deneyi bu tatlı maymunu hırçın ve devasa bir boyuta dönüştürmüştür. Daha kötüsü buna benzer değişime uğramış yeni hayvanlar da keşfedilmiştir. Bu değişime uğramış yırtıcı hayvanlar Kuzey Amerika’nın içine kadar gelerek ve karşılarına çıkan her şeyi yok etmekdedir. Okoye itibarsız genetik mühendisiyle birlikte çalışarak bir panzehirle hem Dünya’yı hem de en yakın arkadaşını kurtarmak için mücadele edecektir.

 

 

Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin her çocuk gibi oyunlar oynayan bir üçlüdür. Ancak günün birinde bir şey olur ve Meg'le Charles'ın bilim adamı olan babaları ortadan kaybolur. Bilim adamının kaybolmasının ardından onu bulmak da minik üçlüye düşer. Babalarını aramak için yolculuğa çıkan Meg Murray, Charles ve Calvin maceraya atılırlar. Bu macerada küçük çocuklar uzaydan paralel evrenlere kadar pek çok yeri ziyaret edecektir.

 

 

  • Martin Scorsese yönetmenliğindeki Robert de Niro, Joe Pesci ve Al Pacino başrolündeki The Irishman filminden ilk afiş yayınlandı; 

 

  • Marvel geçen haftadan itibaren resmi bir şekilde Black Widow'un solo filmi üzerinde çalışmaya başladı. Filmin senaryosunu kaleme alması için Olaf's Frozen Adventure ve Blacklist senaristi Jac Shaeffer işe alındı. Scarlett Johansson da rolünü yeniden canlandırmak için kadroya katılacak. Bilinen detaylar şimdilik bunlardan ibaret olsa da filmin 2020 gibi yakın bir tarihte vizyona girme ihtimali de bulunuyor.

 

 

 

  • Colin Firth ve Rachel Weisz başrolündeki The Mercy filminden 2 yeni afiş yayınlandı. Film amatör yatçı Donald Crowhurst‘ın hikayesini anlatıyor.

 

  • 9 Mart 2018'de vizyona girecek kadrosunda Joel Edgerton, Amanda Seyfried ve Charlize Theron gibi isimlerin yer aldığu Gringo'dan yeni karakter afişleri yayınlandı; 

 

  • Natalie Portman, başrolünde Jude Law'ın yer aldığı Vox Lux adlı filmin kadrosuna katıldı. Film, Celeste adlı bir popstarın hayatını anlatacak. Brady Corbet filmin hem senaryosunu yazıp hem de yönetmenliğini üstlenecek. 

 

  • Başrolünde Ellen Page'ın yer aldığı The Cured filminden ilk fragman ve afiş yayınlandı. Filmin konusu; 

Altı yıl boyunca Avrupa’ya, insanları zombivari bir yaratığa dönüştüren çok kötü bir virüs musallat olmuştur. İnsanlık bu salgın hastalığı kontrol etmekte zorluk çekerken, tedavi için büyük bir umut bulunmuştur. Fakat tedavi edilmiş olanlar virüse yakalandıklarında yaptıkları eylemlerin anılarıyla boğuşmak zorundaydılar. Yeniden uyum sağlama çabası ise iki katmanlı bir toplumun oluşmasıyla sonuç vermişti. Birçok tedavi olmuş kişi kalan aileleri tarafından dışlanmıştı. Diğerleri ise onlara uygulanan denetime karşı derin bir öfke hissetmekteydi. Korku, pişmanlık ve nefretin karışık olduğu duygular ve devletin direnenleri ortadan kaldırma kararı terörist bir hareketin yükselmesine neden olur ve ülkeyi tekrar çözülmesi zor bir karmaşanın içine sürükler.

 

Yorumlar (0)