PLANETDP // HABERLER // 13 Ocak - 20 Ocak Sinema Gündemi

Hafta içerisinde gelişen önemli gelişmeler şu şekilde;

 

  • Carice Van Houten başrolünde yeni bir film geliyor. Simon Mawer'ın romanından uyarlanacak The Glass Room, 80'lerde geçen bir aşk hikâyesini konu alacak.

 

  • Natalie Portman, Pale Blue Dot film kadrosuna katılabilir. Fargo ve Legion'un yaratıcısı Noah Hawley'in yönetmenliğini yapacağı astronot draması Pale Blue Dot'un başrolü Natalie Portman'a teklif edildi.  Pale Blue Dot, NASA'da görevli bir astronotun görevini tamamladıktan sonra dünyaya dönüşünü ve astronot arkadaşıyla başlayan ilişkisini konu alıyor.

 

 

 

  • 16 Mart'ta vizyona girecek Love, Simon filminden yeni bir afiş ve fragman yayınlandı. Filmin konusu; 

Herkes güzel bir âşk hikâyesini hak eder. Ama Simon için durum biraz karışıktır. Kimse onun eş cinsel olduğunu, o da internetten âşık olduğu isimsiz sınıf arkadaşının adını bilmemektedir. İki sorunu da çözmek komik, korkutucu ve hayat değiştiren bir tecrübe olacaktır.

 

 

Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin her çocuk gibi oyunlar oynayan bir üçlüdür. Ancak günün birinde bir şey olur ve Meg'le Charles'ın bilim adamı olan babaları ortadan kaybolur. Bilim adamının kaybolmasının ardından onu bulmak da minik üçlüye düşer. Babalarını aramak için yolculuğa çıkan Meg Murray, Charles ve Calvin maceraya atılırlar. Bu macerada küçük çocuklar uzaydan paralel evrenlere kadar pek çok yeri ziyaret edecektir.

 

  • 16 Mart'ta vizyona girecek Alicia Vikander başrolündeki Tomb Raider filminden yeni bir tanıtım fragmanı daha yayınlandı; 

 

 

  • Jessica Chastain ve Octavia Spencer başrolünde yeni bir film geliyor. Şu an için adı belli olmayan komedi filminin senaryosunu Peter Chiarelli yazacak.1987 yapımı Planes, Trains and Automobiles filmine benzer bir hikayenin anlatılacağı film, Noel zamanı evlerine ulaşmaya çalışan iki kadının yaşadıklarını anlatacak.

 

  • Rachel McAdams ve Jason Bateman başrolündeki Game Night - Oyun Gecesi filminden yeni bir afiş yayınlandı. Filmin konusu; 

Bir grup arkadaşın uzun süredir devam ettirdikleri bir gelenekleri vardır. Her maç akşamı bir araya gelirler. Bu geleneğin sürüp gittiği süreçte bir akşam yeniden bir aradadırlar. Ancak yaşanan olaylar sonucu kendilerini bir anda gizemli bir cinayeti çözmeye çalışırken bulacaklardır.

Yorumlar (0)