PLANETDP // HABERLER // 10 Haziran - 17 Haziran Sinema Gündemi

 

Hafta içerisinde gelişen önemli gelişmeler şu şekilde; 

  • Başrolünde Bruce Willis ve Hayden Christensen'in yer aldığı First Kill filminden ilk fragman yayınlandı. Filmin konusu; 

Başarılı Wall Street brokerı olan Will, oğlu Danny ile bağlarını yeniden sağlamlaştırabilmek için ailesini büyüdüğü yerdeki bir kabine tatile götürür. Will ve Danny avlanmaya çıktıkları sırada ise ters giden bir banka soygunu sonucu yozlaşmış bir polis memurunun öldürülmesine tanık olurlar. Danny suçlular tarafından rehin alındığında Will, polis şefinin cinayet soruşturmasını engellemek ve oğlunun hayatı karşılığında çalınan parayı geri almak zorunda kalacaktır.

  • 29 Eylül'de vizyona girecek Flatliners filminden ilk fragman ve afiş yayınlandı. Filmin konusu; 

Yaşamın ötesini merak eden tıp öğrencileri, ölümle yaşam arasındaki çizgiyi kontrol altında tutarak, öte tarafa kısa süreli ziyaretler yapmaya karar verirler. Beden fonksiyonlarını durdurarak ölümü görme imkanı yakalayan gençler, bu deneyimin karanlık yönleriyle de hesaplaşmak zorunda kalacaklardır.

  • 25 Ağustos'ta vizyona girecek All Saints filminden ilk fragman yayınlandı. Satıcılığı bırakıp papazlık yapmaya başlayan Michael Spurlock ve Güneydoğu Asya'dan gelen bir grup mültecinin yaşanmış hikayesinden uyarlanan film, kapatılması emredilen küçük bir kiliseyi ve gelecekleri için her şeyi riske atarak tohum ekmeye çalışmalarını konu alıyor.

  • 2018'de vizyona girmesi planlanan yeni Görevimiz Tehlike filminin kadrosuna yeni bir oyuncu daha katıldı. Michelle Monaghan filmde yer alacak.

  • 4 Ağustos'ta vizyona girmesi planlanan Detroit filminden yeni fragman yayınlandı. Film, 23 Temmuz 1967 tarihinde Amerika’nın Detroit kentinde gerçekleşen ve 12’nci Sokak Ayaklanması olarak da bilinen sivil halk isyanını konu alıyor.

Bir üniversite öğrencisi  öldürüldüğü günü tüm detayları ve korkunç sonuyla tekrar tekrar yaşamaktadır, ta ki katilinin kimliğini keşfedene kadar.

  • Kristin Hannah romanı The Nightingale beyazperdeye uyarlanıyor. 2. Dünya Savaşı ile hayatları darmadağın olan iki kızkardeşin hikayesini anlatacak filmin yönetmenliğini Michelle MacLaren üstlenecek. Filmin 10 Ağustos 2018'de vizyona girmesi planlanıyor.

 

Yorumlar (1)

Yusuf Ugur- 06/18/2017 08:06

her hafta illaki yazıları okuyorum çok iyi, ellerinize sağlık. Kate winslet ve idris elba birlikteliği iyi olabilir tabi senaryoda iyiyse